Home » Success Stories

Success Stories

Student Name Exam Name

Ritik Mishra

NDA (Army)

Rijul K Nair

Indian Coast Guard

Karan Kushwaha

Indian Coast Guard

Priyamvada Singh

Navy

Surbhi Jadon

Navy

Kunal Bansod

Indian Coast Guard (Flying)

Neeraj Verma

Indian Coast Guard

Ritik Kaushal

NDA (Army)

Rohit Gubrele

AFCAT (Ground Duties)

Aanchal Gangwal

AFCAT (Flying Branch)

Utkarsh Singh

Coast Guard

Ravi Chowdhari

Coast Guard

Harsh Verma

Coast Guard

Sagar Maheshwari

NDA

Vedant Patil

NDA

Arya Bhardwaj

NDA

Antik Giri

NDA

Vishaal Daya

Navy

Saumya Gaur

JAG

Rituraj Singh

NAVY

Apoorv Khare

CDS (IMA)

Gyaneshwar Dhande

CDS (OTA)

Praveen Usare

CDS (IMA)

Akash Kumar

NDA (Army)

Priyanka Chauhan

AFCAT

Renuka Sharma

AFCAT (Flying)

Harjeet Singh

TA

Vijendra Rawat

AFCAT (Flying)

Himanshu Shekhar

NDA (Army)

Vilash Saini

NDA (Navy)

Siddharth Sharma

Coast Guard

Ashok Dangi

Navy

Surabhi Bhawsar

Navy (Air Force)

Ayushi Puntambekar

AFSB

Shailendra Chowdhary

CDS (Army)

Sarvgya Sharma

NDA (Army)

Anvesh Dubey

NDA & Navy

Priyanka Chauhan

Air Force

Lucky Sharma

Navy

Jobin Yomy

Navy

Amogh Deshpande

Navy

Veena Jain

Navy

Kriti Patwardhan

Army (CDS)

Yuvraj Pathak

Army (CDS)

Pranay Laad

Army (NDA)

Ashish Gurung

CDS (OTA)

Dharmendra Chandel

SSC (Tech)

Pritesh Pophali

AFCAT (Tech) & Civil Services

Yadvendra Ahirwar

Army (CDS)

Vivek Shukla

Army (TES)

Siddhant Laad

Army (CDS)

Pritish Mehta

Navy (NDA)

Abhishek Chourey

Army (CDS)

Sankalp

Army (TES)

Vipul Motivale

Army (CDS)

Tejas Supekar

Army (TES)

Soham Kekre

Navy (NDA)

Kshitij Yadav

Navy (NDA)

Devesh Gupta

Navy (NDA) & Navy (TES)

Purnesh Shrivastava

Army (TES)

Abhishek Mukherji

Navy (TES)

Ashutosh Gupta

Army (TES)

Chayan Mehta

AFCAT (Administration)

Ratnesh Sahu

AFCAT (Tech)

Bhupesh Dembla

AFCAT (Tech)

Mohit Prajapati

Army (NDA)

Pradeep Dhiman

AFCAT (Tech)

Lalit Manekar

Navy

Gurdip Singh

Navy (TES)

Ankit Sharma

CDS (OTA)

Savyasachi Sathe

CDS (OTA)

Pallav Vaishampayan

SSC (Tech)

Ayush Pathak

SSC (Tech)

Aniruddh Ranawat

Army (NDA)

Pranshul Bhargava

Army (NDA)

Ajinkya Kher (AIR-1)

Air Force (NDA)

Shreyanshu Bodas

Navy (CDS) & Air Force (AFCAT)

Gurdeep Singh

Army (SCO)

Harjeet Singh

Army (TA)

Anadi Sthapak (AIR-2)

Coast Guard

Surabhi Bhawsar

Navy & Air Force

Akhil Tiwari (AIR-1)

Air Force (CDS)

Kunal Baman

Navy

Shubhekshan Mungi (AIR-3)

Army ssc (Tech) & TGC

Rishi Tripathi

Airforce (NDA)

Aakash Maheshwari

Army (CDS)

Sahdeo Singh

Army

Punarvasu Mairal (AIR-1)

Army

Anshini Rana

Airforce , Army & Navy

Ceateno Jonah Michael (AIR-1)

Army (JAG)

Kunal Gupta

Navy (NDA)

Kunal Verma

Army (TES)

Bashir Khan

Navy (NDA)

Ashish Gurung

Army (CDS)

Aditya Yadav

Army (CDS)

Aditya Jain

Army (CDS)

Abhishek Chourey

Army (CDS)

Arjun Khede

Navy (UES) & Army (TGC)

Ankit Verma

Army (UES)

Ankit Raje (AIR-1)

Army (SSC Technical)

Umesh Randhar

Army (CDS)

Dipanshu Agarwal

Army (TES) & Navy (NDA)

Ankit Jaiswal (100th Selection)

Army (TES)

Anupam Kapoor

Army (TGC) & SSC Technical

Rahul Kothari

Army (NDA)

Ajinkya Manjerekar (AIR-4)

Airforce (NDA)

Vivek Sharma

Airforce (AFCAT)

Ravi Patel

Army (NCC)

Lalit Tiwari

Army (CDS)

Aneeta Verma

Army (NCC)

Krishnendu Singh Tomar

Army (NDA)

Mayank Chawda

Army (NDA)

Shreyans Badola

Airforce (NDA)

Nikhil Tiwari

Airforce (NDA)

Ameya Bhave

Navy (Logistics)

Rajat Patni

Army (TES)

Ajay Verma

Navy (TES)

Anita Verma

Army (CDS) & Army (NCC)

Alian Khup

Army (SCO)

Tejveer Singh

Army (SCO)

P. Rajeevan

Army (SCO)

Dinesh Choker

Army (SCO)

Navdeep Chhetri

Army (SCO)

Shreyas Shrivastava

Army (NDA)

Abhimanyu Singh Ranawat

CDS OTA

Samarth Dhaal

Army & Navy (TES)

Runjhun Gangrade

Army (CDS)

Tapan Pandit

Navy (CDS)

Dhawal G Sharma

Navy (UES)

Manish Sarvariya

Navy (CDS)

Jaydeep Kale

Army & Navy (TES)

Padmesh Upadhyay

Army (TES)

Yadvendra Ahirwar

Army (CDS)

Shaunak Athlay

Army (CDS)

Tuhin Singh

Army (CDS)

Tejas Mahajan

NDA (Airforce)

Manali Sharma

Airforce Administration

Himani Chugh

Airforce Technical & Army (CDS)

Niharika Agrawal

Airforce Flying Branch

Nikita Phadke

Airforce Technical

Khushbu Gawde

Air Force (AFCAT - Flying) & Air Force (AFCAT - Navigator)

Gitesh Suryavanshi

Army (SSC Tech)

Prashant Kotha

Army (CDS)

Shreyas Gokhale

Coastguard

Gaurav Shrivastava (AIR-1)

Coastguard

Kushagra Upadhyay (AIR-1)

NDA (Airforce)

Rohan Panchal

Army (TES)

Kshitij Kabra

Army (TES)

Avitosh Singh Tomar

Army & Navy (TSS)

Shruti Singh

Army & Navy (Successful 6 times)

Arpita Thakur

Army (CDS) (Successful 3 times)